Віконна історія

Одна історія про те, як вдома радянських громадян могли бути тепліше ще в 60-х роках, але ...

Віконна історія

Втрачені можливості

Кінець першої половини 20-го століття ознаменувався будівельним бумом в СРСР. Стандартизовані житлові будинки з ж/б панелей були спроектовані з однотипним набором віконних прорізів різних розмірів. На той величезний обсяг будівництва "хрущовок" витрачалося безліч найрізноманітніших ресурсів. Для віконних рам використовувалися тисячі тонн деревини. Також, для виготовлення вікон використовувалися колосальні людські ресурси, були залучені хіміки, інженери і архітектори з усієї країни. Ними була розроблена конструкція зі склопластику, яка повинна була набути масового характеру, але так не сталося. Склопластик, за своїми теплозберігаючими властивостями, був удвічі ефективніше, ніж дерев'яна віконна рама. Більш того, варто відзначити що склопластикові вікна були набагато дешевше, ніж дерев'яні. Їх навіть почали випускати в Саратові на початку 60-х років, але встигли укомплектувати такими вікнами тільки 2 будинки. З певних причин, логічний і виправданий проект кращих умів СРСР незабаром втратив підтримку можновладців. Сталося це через зміну керівництва в міністерствах, а проект був раптово відкладений в папку "Архів".

Від себе можемо додати, що склопластикове вікно було передовим рішенням того часу і за теплоізоляційними властивостями, і за естетичним виглядом, і за недорогими технологіями виробництва. Навіть такий момент, що внутрішня частина віконного профілю була заповнена утеплювачем (пінопластом) вже говорить багато про що. У дев'яностих роках, перед розвалом СРСР, вчені спробували відродити цей проект, але спроба себе не виправдала і була провалена з невідомих причин.

Отже, йшла друга половина 60-х років, виробництво вікон набирало масових обертів. Були розроблені однотипні проекти дерев'яних конструкцій, які ми з Вами знаємо донині. Так, вони видозмінювалися за розмірами і трохи по своєму конструктиву, але аж до 90-х років не було придумано нічого принципово нового у віконному виробництві.

Тільки в кінці "лихих" дев'яностих до нас прийшли металопластикові вікна, як альтернатива морально застарілим вікнам радянського зразка.

Залишити заявку
Дата публикації: 14 жовтня 2015
Категорія: Новини
Автор: Перше Віконне Бюро
.post_image_wrap{display: flex;width: 100%;align-items: stretch;height: 320px;}.lazy-image__picture {display: flex;width: 100%;height: 100%;}.lazy-image__picture img {height: auto;width: 100%;object-fit: cover;font-family: "object-fit: cover;object-position: center;";object-position: center;}