Особливості вдосконалення віконної продукції
Робота в цій галузі переважно ведеться над властивостями самого скла і світлопрозорих систем. А ось типологія профілів, що використовуються в віконній справі, практично залишається на місці, адже експерименти з клейовими складами і якісні зміни технологічних ліній особливим проривом не назвеш.
Серед дрібних змін у виготовленні віконного профілю слід виділити такі:
- Використання більш міцних кріпильних деталей, пластин;
- Розробка довговічних клеїв;
- Заміна свинцевого стабілізатора на цинково-кальцієвий (маркетинговий хід, який формує думку про зниження шкідливості складу профілю).
Більше помітний прогрес по відношенню до склопакетів. Вже скоро сам термін може потерпіти зміни в частині «скло», адже цей природний матеріал може замінитися полімером. Останній обіцяє більшу світлопроникність, міцність. Лише за твердістю трохи відстає. Що насправді викликає захоплення, коли мова йде про розвиток віконного скління?
- Електрохромне скло. Дороге, але таке привабливе відкриття. За допомогою подаваємої на скло електричної напруги прозорість і деякі інші властивості виробу будуть змінюватися. У світлий час дня скло самостійно збирає енергію. Недолік один - вартість. Зараз вона становить мінімум 300 євро за квадратний метр .;
- Скло, що змінює власну прозорість від механічної напруги. Винахід створено з двох аркушів тонкого скляного матеріалу, між якими прокладені дрібні кульки з силікону. При розтягуванні силіконова маса перестає бути прозорою і стає матовою - скло «мутніє».
- Скло, що виробляє електрику. Зовнішній вигляд скління нічим не відрізняється від стандартного, проте складний механізм в основі таких вікон переробляє енергію вітру і статичну електрику дощу, трансформуючи їх в електрику.
Погодьтеся, сучасні технології виробництва вікон дійсно дивують. Ми й самі не дочекаємося, коли зможемо порадувати покупців в Запоріжжі інноваційними пропозиціями в склінні.