Дерево або сучасний пластик: яка основа краще для вікна?

Кожен, хто оснащувати власний будинок, дачу або робоче місце новими вікнами, хоч на хвилину засумнівався: а чи правильний мій вибір? Можливо, слід було вибрати дерев'яне (пластикове) вікно? Якщо Ви перебуваєте на стадії роздумів, саме час гарненько подумати і прийняти рішення: дерев'яні чи пластикові вікна краще для Ваших цілей.

Дерево або сучасний пластик: яка основа краще для вікна?

Особливості дерев'яних і пластикових віконних конструкцій

Спробуємо не лізти в заплутані нетрі технічних моментів, але ми маємо розповісти про основні переваги і недоліки двох поширених матеріалів для виготовлення рами вікна. Дерев'яні вікна характеризуються такою специфікою:

 • Вписуються в будь-який інтер'єр, надаючи останньому особливого шику і розкоші;
 • Створюють сприятливий мікроклімат, завдяки природній циркуляції повітря;
 • Гарантують домашній затишок за умови належної обробки решти простору приміщення;
 • Вартість добротного вікна з дерева (євробрусу) перевищує ціну металопластикової конструкції зі всілякими «наворотами»;
 • При оснащенні якісним склопакетом рама промерзає;
 • Через деякий час використання захисне покриття дерева доведеться відновлювати.

Тепер спробуємо поглянути об'єктивно на головні властивості сучасних металопластикових вікон:

 • Вартість пластикових вікон в порівнянні з дерев'яними нижче в кілька разів.
 • Необхідності в регулярному обслуговуванні немає, якщо Ви використовуєте конструкції згідно з інструкцією;
 • Середній термін експлуатації м/п вікна - близько 15 років, хоча на практиці воно служить набагато довше (можливо, буде потрібно заміна ущільнювальних гумок, деякою фурнітури);
 • Мають найширший асортимент різновидів, в тому числі, відрізняються оригінальними формами (трапецієподібні, еркерні, круглі, багатокутні).
 • Металопластикові вікна більш стійкі до пожеж ніж дерев'яні вікна, всупереч міфам про це.

Окремо стоїть питання теплоізоляції: де вона знаходиться на більш високому рівні? Дивно, але при однаковому вигляді склопакетів, якісної раміи (металопластикової або дерев'яної) і правильних умовах експлуатації, теплоізоляційні характеристики обох варіантів залишаються приблизно на однаковому рівні.

Як бачите, питання «Які вікна краще дерев'яні або пластикові?» досить багатогранне і суб'єктивне. Робіть вибір обдумано! Якщо він упав на якісне металопластикове вікно, звертайтеся до професіоналів компанії «Перше Віконне Бюро».

Залишити заявку
Дата публикації: 24 січня 2018
Категорія: Новини
Автор: Перше Віконне Бюро
.post_image_wrap{display: flex;width: 100%;align-items: stretch;height: 320px;}.lazy-image__picture {display: flex;width: 100%;height: 100%;}.lazy-image__picture img {height: auto;width: 100%;object-fit: cover;font-family: "object-fit: cover;object-position: center;";object-position: center;}