Регулювання стулки на вікні
Перше питання, яке виникає у клієнтів під час купівлі пластикових вікон, зазвичай пов'язане з самим профілем і склопакетом. Не більше 50% замовників приділяють увагу фурнітурі (відпірно-запірному механізму вікна), але саме ця характеристика в наші дні найсильніше впливає на довголітню роботу всієї конструкції, поряд з установкою. Так, неправильне встановлення вікна по площинах і рівню може дуже швидко призвести до проблем з фурнітурою і необхідністю регулювання. Зазвичай це стосується стулок, тому якщо у вас виникли проблеми, а вікна вже не на гарантії - ось що потрібно робити:
- Вам знадобитися викрутка зі змінною головкою і шестигранник на 4 мм;
- Відкрийте і закрийте стулку (наскільки це можливо), щоб визначити причину некоректного закриття;
- Підтягніть кріплення петель або поверніть регулювальні гвинти, поки стулка не буде в потрібному вам положенні.


Щоб відрегулювати нахил відкидної стулки, достатньо встановити бічне кріплення в потрібне положення. Немає необхідності знімати стулку, оскільки набагато легше все зробити відразу.
Регулювання вікна в горизонтальній і вертикальній площині
Практично будь-яке пластикове вікно після тривалої експлуатації може набути "усадки". Цей скіс усувається за допомогою затиснення ослаблених елементів фурнітури або ж регулюванням верхньої петлі.

Вставте шестигранник у регулювальний паз і провертайте гвинт за годинниковою стрілкою доти, доки стулка не зсунеться на потрібну дистанцію. Зверніть увагу, що в цей же час протилежний елемент виробу опускатиметься. Своєю чергою, нижня петля регулюється із зовнішнього боку і під час кожного повороту ключа стулка зсувається на 2 мм. Нижня навісна петля забезпечує регулювання рами у вертикальній площині. Для зручної роботи краще мати шестигранник з довгою ручкою. Отже, регулюємо:
- Зніміть пластиковий захисний ковпачок;
- Вставте ключ у головку регульованого болта, переконавшись, що він увійшов до кінця;
- Повертайте ключ за годинниковою стрілкою, щоб підняти стулку вгору або повертайте проти годинникової стрілки, щоб опустити стулку;
- Плавно відрегулюйте потрібну висоту стулки вікна до досягнення потрібного зміщення.

Стулка не закривається - вирішуємо проблему
Основна причина того, що стулка не закривається або робить це із зусиллям - неправильне положення. Замикаюча головка фізично не може потрапити в призначений для неї паз. Ручка вікна в цьому випадку не повертається в сторони без фізичних зусиль. У цьому випадку регулювання залежить від виробника фурнітури, оскільки встановлюються різні елементи регулювання. Якщо ви спробували все, але це не дало результату - потрібно провести кілька простих маніпуляцій:
- Відкрийте стулку вікна;
- Знайдіть механізм для забезпечення зачепа замкового язичка;
- Відкрутіть фіксувальну пластину і закрутіть на більш відповідне місце.

Ця маніпуляція забезпечить збільшення площі торкання і прилягання стулки до рами, що призведе до правильного закриття стулки.
Як відрегулювати притискання стулки
Щоб вікна забезпечували комфортний мікроклімат у приміщенні, використовуйте регулювання зима-літо. Одразу варто зазначити, що цей метод підходить тільки для вікон, де головки цапф оснащені поворотним механізмом. Він дає змогу виставити три типи притиску: слабкий притиск (літо), середній притиск, сильний притиск (зима).

Для цього регулювання немає необхідності викликати майстра. Просто відкрийте стулку і поверніть головку ексцентрика в необхідне положення. Сучасна фурнітура, як правило, матиме маркування на бічній планці із зазначенням режиму.
Багато хто для зими виставляє віконні стулки в сильніший притиск. Це можна зробити навіть за допомогою плоскогубців, якщо у вас немає шестигранника. Візьміть невеликий шматочок тканини і покладіть на губки плоскогубців (щоб не пошкодити метал), а після затисніть голівку і проверніть у зимове положення.
З вікна дме. Що робити?
В данной ситуации есть всего 2 варианта событий. Либо у вас проблема в уплотнителе (деформировался, вышел из паза) и тогда нужно его заменить или вставить. Либо створка недостаточно плотно прижимается, причиной чего может быть излишне проявленное физическое воздействие, попадание пыли (особенно строительной), общая "усталость" окон от многолетней эксплуатации и другие причины.
Чтобы почистить фурнитуру в створке делаем следующее:
- Ставимо ручку в положення "відчинено" і плавно знімаємо стулку з петель;
- Виймаємо вісь із верхньої петлі;
- Піднімаємо стулку, щоб зняти її з нижнього штиря петлі;
- Прибираємо стулку і промиваємо її теплою водою;
- Робимо те саме в рамі;
- За можливості змащуємо елементи фурнітури стулки і ставимо за аналогією на місце;

У разі забруднення, важливо видалити все сміття з фурнітури і після цього змастити все гліцерином, збройовим маслом або спеціальною рідиною для віконної фурнітури.
Пам'ятайте, якщо щось пішло не за планом, ви завжди можете викликати майстра Першого Віконного Бюро, який за невелику винагороду зможе виправити ситуацію та обслужити ваші вікна за вищим розрядом. Залишайте заявку - ми передзвонимо.
Читайте також: