Стандартні розміри вікон у квартирі

У статті піде мова про стандартні розміри вікон у багатоквартирних будинках старої споруди, а також розповімо про те, як проєктують розміри вікон у нових будинках і чому в них відсутнє поняття стандартизації розмірів (тільки загальні правила проєктування).

Стандартні розміри вікон у квартирі

Розміри вікон у "хрущовках"

Вид вікнаСтандартний розмір
Двостулкове вікно1320*1380 мм
Трьохстулкове вікно2050*1380 мм
Балконний блок (вихід на балкон)Вікно - 1200*1380 мм
Двері - 690*2100 мм
Рама балконуФасад - 3180*1550 мм
Бокові вікна - 800*1550 мм

❗️Враховуйте, що ці розміри можуть відрізнятися до 3% у той чи інший бік.

Розміри вікон у хрущовках

Хрущовки поширені в багатьох містах і нам неодноразово доводилося встановлювати там нові металопластикові вікна замість старих дерев'яних. Будувалися ці 5-поверхівки аж до 80-х років і на зведення одного будинку йшло всього навсього 3-4 місяці, якщо говорити про "панельки". На цегляний будинок було потрібно до 5 місяців. Такі терміни негативно позначилися на якості всієї інфраструктури, тому в таких квартирах ремонт просто необхідний разом із заміною вікон на енергоефективні. Принаймні, завдяки новим металопластиковим вікнам ви зможете скоротити втрати тепла до 35%. Поряд із заміною покрівлі в будинку і ремонтом теплових комунікацій ви відчуєте ефект не тільки за "погодою в домі", а й побачите нижчі цифри у своїх платіжках.

Хочеться зазначити, що розмір віконних прорізів у панельних і цегляних хрущовках не особливо відрізнявся, але якість забудови в режимі "п'ятирічку за три роки", помножена на низьку кваліфікацію будівельників і різні типи будинків, давала в підсумку різні за розміром прорізи в будинках цього типу. Ці проблеми трапляються в абсолютно всіх будинках радянської споруди, з якими нам доводилося працювати.

Розміри вікон у панельних будинках

Вид вікнаСтандартний розмір
Двостулкове вікно1320*1420 мм
Трьохстулкове вікно2060*1420 мм
Балконний блок (вихід на балкон)2160*2120 мм

❗️ Розміри вікон можуть відрізнятися на 5-8 см.

Розміри вікон у панельних будинках

Звичні нам "панельки" стали зводити в 60-80 роках XX століття. Будівництво пізніх версій передбачало виробництво плит для цих будинків на заводах, і в результаті розмір вікон у 5-ти і 9-ти поверхових панельних будинках став фіксованим.

У типовій квартирі панельного будинку розміри прорізів на практиці мають відмінності, причому не тільки в різних будівлях, а й у різних квартирах одного і того ж будинку. Архітектори під час закладання віконного отвору враховували рівень інсоляції, район споруди (клімат), площу підлоги. Площа віконного отвору, як правило, становить квадратуру підлоги в кімнаті, поділену на число від 5,5 до 8. Вважалося, що такий показник забезпечуватиме потрібне природне освітлення. При замовленні вікон не слід повністю покладати надії на типові розміри з документації, адже це лише базові показники, які дають змогу розрахувати дуже приблизну ціну нових вікон.

Розміри вікон у "брежнівках"

Вид вікнаСтандартний розмір
Двостулкове вікно1320*1450 мм
Трьохстулкове вікно2100*1450 мм
Балконний блок (вихід на балкон)Окно - 1300*1450 мм
Дверь - 690*2100 мм
Рама балконуФасад - 3180*1550 мм
Боковые окна - 800*1550 мм

❗️ Враховуйте, що ці розміри можуть відрізнятися до 3% у той чи інший бік.

Розміри вікон у брежнівках

Ці будинки будували в 60-х і 70-х роках минулого століття, і вони можуть бути як цегляними, так і панельними. За плануванням квартири дуже схожі з "хрущовками": такі самі невеликі кухні 6-7 кв.м, маленькі передпокої (але не такі маленькі, як у "хрущовці"). Кімнати в такій квартирі ізольовані, а вікна спрямовані в різні боки будинку. Санвузол роздільний тільки в однокімнатних квартирах. Будівництво будинків йшло, як і в "хрущовках", вкрай швидкими темпами. Використання ЗБ плит для стін вплинуло на теплоізоляцію в негативний бік.

Розміри вікон у "сталінках"

Вид вікнаСтандартний розмір
Двостулкове вікно (Т-образне)1320*1800 мм
Балконний блок (вихід на балкон)1320*2500 мм
Рама балкону-

❗️ Розміри вікон можуть відрізнятися залежно від року побудови. Краще нехай фахівець заміряє конкретно ваші вікна вже на адресі.

Розміри вікон у сталінках

"Сталінками" називають житлові будинки певного типу, які з'явилися в 30-х роках минулого століття й існують у наші дні. Споруда виконана з цегли, оформлення квартир і фасадів має значно "багатший" вигляд, ніж у наступних поколінь будинків. Висота будівель зазвичай 2-5 поверхів, але бувають варіанти до 12 поверхів. Висота стель сягає 3 метрів, площа квартир набагато більша за "хрущовки" і "брежнєвки" - це дві перші ознаки подібних квартир.

Що ще потрібно знати про стандартні розміри вікон

У наші дні український ДСТУ відійшов від практики стандартизації віконних прорізів. Є певні вимоги, які прописані в ДБН В.2.6-162:2010. Ось коротка витримка, що стосується формату вікон:

  • Максимальна площа глухого вікна має бути не більше 6 кв. м.;
  • Розмір вікна зі стулками, що відчиняються (орними), не повинен перевищувати 3,6 м завширшки за граничної висоти 2 м.;
  • Мінімальний розмір глухого вікна - 300*400 мм;
  • Вікно за площею не має перевищувати 20% від зовнішньої стіни приміщення;
  • Для комфортного денного освітлення площа вікна має бути більшою за 10% від площі підлоги в кімнаті. Однак слід враховувати, що надто велика площа вікон може призвести до перегріву приміщення в спекотну пору року та неефективного використання енергії на опалення в холодну пору року. Тому важливо досягати балансу між достатньою площею вікон та енергоефективністю будівлі.

Якщо вам необхідно замінити старі вікна або правильно спроектувати, виготовити і встановити якісні вікна в новому будинку - звертайтеся до Першого Віконного Бюро (просто натисніть кнопку заявки в правому нижньому кутку вашого екрану).

Читайте також:

Залишити заявку
Рейтинг 4.93 (Проголосувало: 84)
Дата публикації: 04 травня 2023
Категорія: Новини
.post_image_wrap{display: flex;width: 100%;align-items: stretch;height: 320px;}.lazy-image__picture {display: flex;width: 100%;height: 100%;}.lazy-image__picture img {height: auto;width: 100%;object-fit: cover;font-family: "object-fit: cover;object-position: center;";object-position: center;}