Проблема з вікнами № 1 - дме з вікна
Перш за все, потрібно уточнити один важливий момент - продування спостерігається в стулці або стикувальних швах рами?
Вікно продувається по швах. Причин може бути декілька, починаючи від неправильного виміру і установки вікна до утеплення укосу. Справа в тому, що якщо майстер по виміру "не помітив" кількох сантиметрів, то конструкція виготовиться на виробництві спочатку не в правильних розмірах. Монтажна бригада при такому розвитку подій в більшості випадків намагатиметься знайти вихід із ситуації, що склалася, наявними засобами. Це означає, що відсутні сантиметри будуть компенсовані монтажною піною, яка не є за своєю суттю утеплювачем і герметиком. До всього іншого піна швидше за все не буде правильно полеміризуватися і може утворити порожнечі. Вирішити такого роду проблему можна, звернувшись в віконну компанію, яка встановлювала Вам пластикові вікна з претензією і чим раніше, тим краще. Вам зобов'язані переробити конструкцію за правильними розмірами за свій рахунок. Ми не рекомендуємо усувати цю проблему з вікном самостійно за допомогою герметиків, оскільки рішення несе тимчасовий характер, а проблема стане "хронічною".
Якщо дме зі стулки вікна або балконних дверей. Дана ситуація з вікном може означати, що у Вас проблеми з фурнітурою або ущільнювачем.
Проблеми з ущільнювачем вікна. Перевірте візуально, чи є пошкодження або знос ущільнювача вікна і при виявленні такої несправності потрібна заміна. Потрібно визначити вкатанний або вклеєний в профіль і демонтувати дослідний зразок ущільнювача. З таким зразком потрібно відправитися в найближчий будівельний супермаркет і підібрати потрібний варіант. Після цього зробіть попередні заготовки ущільнювача за розміром кожного боку стулки, підріжте кути і вклейте (вставте в паз) нову ущільнювальну гумку. Є й більш простий і недорогий варіант: викликати технолога віконної компанії, який зробить виміри за вас і замовить безпосередньо на виробництві потрібний ущільнювач з подальшою його установкою.
Проблеми з регулюванням віконної фурнітури. Незважаючи на те, що в питанні витоку повітря в приміщенні ущільнювачі грають досить важливу роль, найголовніше в стулці - це притиск. Якщо придивитися до стулки вікна уважніше, то можна виявити по його периметру притиски, а по периметру стулки фурнітури - так звані «бочки» або ексцентрики. При поверненні ручки вони пересуваються і заходять за притиск. Тому для досягнення щільного притискання необхідно домогтися того, щоб всі бочки заходили за притиски. Це перевіряється наступним чином: при закритій стулці, відтягуючи двері руками, перевіряємо, відходить стулка від рами чи ні. Якщо стулка виявиться щільно притиснутою, то, відповідно, ніякого продування не буде. Тобто, перевіряємо притиски і регулюємо ексцентрики. Як це зробити? Вам знадобиться ключ-шестигранник. Відтягуючи стулку вікна в її закритому стані, ви можете виявити, що «бочка» (ексцентрик), наприклад, не притискає стулку з лівого боку. Значить, необхідно стулку посунути в ліву сторону. Для цього слід викрутити спеціальні шестигранні регулювальні болти, які знаходяться з правого боку стулки.
Після того, як ексцентрики повністю стануть заходити за притиски, потрібно перевірити, чи забезпечується повністю притиск вже з правого боку. Часта проблема при такому регулюванні полягає в тому, що з одного боку стулка прилягає досить щільно, а з іншого вже не вдається забезпечити щільний притиск. Щоб цього уникнути, для початку слід переконатися в тому, що ексцентрик дістає до притиску не тільки по горизонталі, але і по вертикалі. Це визначається візуально, при відкритій стулці, можливо, слід перемістити сам притиск вгору або вниз, відкручуючи саморіз, на якому тримається притиск. Для регулювання пластикових вікон не будуть потрібні якісь особливі вміння, тому захистити приміщення від продування з вікон, а також уникнути зайвих витрат при придбанні непотрібних в даний момент, ще хороших ущільнювачів. Можна обмежитися одним регулюванням, зробити яке під силу будь-якому господареві або викликати віконного майстра для регулювання.
Заміна фурнітури вікна. Виробляється в тому випадку, якщо регулювання вже не допомагає або при механічному пошкодженні (наприклад зломі вікна зловмисниками). Проблему не вийде вирішити самостійно, якщо тільки Ви не працюєте технологом або збирачем металопластикових вікон. У такому випадку потрібно викликати кваліфікованого фахівця, який зніме розміри і замовить у виробника новий комплект індивідуально під Вас.
Проблема з вікнами № 2 - вікно пітніє
Для вирішення цієї поширеної проблеми перш за все потрібно визначити з якого боку проявляється конденсат: з боку кімнати, вулиці або всередині склопакета.
Вікна потіють з боку кімнати. Зустрічається як в квартирах так і в приватних будинках. У більшості випадків залежить від великої різниці вологості і температури в приміщенні в порівнянні з вулицею взимку. Варто звернути увагу на ширину і кількість стекол в склопакеті, адже чим ширше склопакет, тим менше ймовірність випадання конденсату. Проблема вирішується за допомогою регулярного провітрювання або потужної витяжки (в більшості випадків). У приватних будинках спостерігається таке явище після утеплення стін пінопластом. В такому випадку швидше за все порушена технологія установки утеплення.
Вікна пітніють з боку вулиці. Це не проблема і не варто турбуватися. Таке буває на теплих розширених склопакетах і є нормою.
Запотівання усередині склопакета. Свідчить про порушення герметичності і підлягає негайній заміні. Якщо вікна ще на гарантії - сміливо звертайтеся в віконну фірму, яка продала Вам вікна та вимагайте гарантійної заміни. У зворотній ситуації потрібно "розпакетити" вікно. Це значить потрібно акуратно вийняти штапики з боку кімнати і дістати склопакет. Заміряйте склопакет за допомогою рулетки його довжину, висоту і ширину. Далі слід замовити новий склопакет за Вашими розмірами у виробника (наприклад у нас) і встановити його. Зверніть увагу, що якщо Ви захочете замовити новий склопакет більшої ширини, то потрібно розуміти, чи підходить профіль вікна для такої операції. Цю інформацію можна дізнатися на офіційних сайтах виробників профілю.
Проблема з вікнами №3 - знос або пошкодження ручки
Якщо у Вас перестала функціонувати віконна ручка - заміряйте насамперед ширину профілю стулки. Вона може складати 58 мм, 60 мм, 70 мм і більше. Купіть під Ваш профіль вподобану модель ручки в будь-якому віконному салоні (не рекомендуємо купувати на ринку, оскільки там часто зустрічаються вироби сумнівної якості з Китаю). Далі потрібно демонтувати стару віконну ручку. Для цього злегка підіймаючи пластикову декоративну накладку біля основи і поверніть її на 90 градусів. За допомогою хрестоподібної викрутки викрутити два шурупи і потягніть ручку на себе. За цим же принципом прикручуємо нову ручку до вікна і знову насолоджуємося працездатністю свого вікна.
Проблема з вікнами № 4 - подряпини на профілі
Іноді виникають ситуації, коли рама пошкоджується за допомогою механічного впливу. Якщо Ви подряпали біле вікно, то проблему можна усунути за допомогою так званого "Космофен". Його можна купити в будівельному супермаркеті або спеціалізованому магазині. Цією спеціальною рідиною потрібно обробити поверхню пошкодженого профілю і розтирати білим шматочком тканини (інший колір може залишитися на профілі) до повного зникнення подряпин. У разі якщо Ви пошкодили ламінований профіль - потрібно точно знати колір ламінації вікна. Замовте в віконному салоні спеціальний олівець для усунення подряпин такого ж кольору і акуратно замалюйте їм пошкоджену область.
Проблем з металопластиковими вікнами, на жаль, може виникнути безліч. Відповідальність може лежати на будь-якій ланці: на виробнику, вантажниках, монтажній бригаді і навіть на Замовнику. Як би там не було, деякі проблеми з вікнами можна вирішувати своїми силами при наявності у Вас часу. Якщо ж є недолік цього ресурсу - звертайтеся в Перше Віконне Бюро. Ми надамо весь спектр послуг з ремонту вікон і заміні комплектуючих в короткі терміни, зручний час і помірну ціну. Детальніше про ремонт вікон в Запоріжжі - читайте тут.