Енергозберігаючі вікна - що це?

Коли виникає необхідність в підборі металопластикових вікон для свого житла, ми часто стикаємося з поняттям "енергозберігаючі вікна". Менеджери віконних компаній часто вживають це поняття, але найчастіше розкривають його для Замовника дуже абстрактно і розмито. У цій статті ми постараємося розкласти "по поличках" - конфігурації яких пластикових вікон можна вважати енергоефективними і навпаки.

Енергозберігаючі вікна - що це?

Поняття енергозбереження

Енергозберігаючі вікна - це світлопрозорі конструкції, що застосовуються для скління опалювальних приміщень, що відповідають вимогам ДСТУ (ГОСТ) щодо теплоізоляції. Говорячи простими словами, це вікна для запобігання втрати тепла з квартири (будинку) і норми таких втрат визначені державними стандартами.

Для різних областей України характеристики енергоефективних вікон відрізняються: для першої кліматичної зони мінімальний коефіцієнт теплового опору повинен бути 0,75 м2 С/Вт, для іншої- 0,60 м2 С/Вт.

Энергосберегающие окна Запорожье

З даної інфографіки ми бачимо що для південних областей України та Ужгородської області вимоги трохи нижче ніж для інших регіонів, але ми рекомендуємо орієнтуватися на загальний показник 0,75 м2 С/Вт. Чому? Причин ми бачимо, як мінімум, дві:

  • Зима в Запорізькій області за останні роки нітрохи не поступається за температурним режимом Київської області. Тому логічно буде купити вікна у Запоріжжі, відповідні загальним вимогам.
  • Енергозберігаючі вікна з коефіцієнтом теплового опору 0,75 м2 С/Вт можна купити вигідніше на цілих 35% за рахунок компенсації від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Завдяки цьому можна робити енергоефективні вікна за ціною дешевих (з трикамерного профілю 60 мм з подвійним склопакетом 4-16-4). Детальніше про програму IQ Energy і умови можна прочитати ТУТ.

Характеристики енергозберігаючих вікон

Для того щоб ясно розуміти які металопластикові вікна підходять саме Вам - пропонуємо порівняльну таблицю різних конфігурацій, щоб наочно показати в яких вікнах коефіцієнт теплового опору вище або нижче. Розмір буде стандартний - 1300 х 1400 міліметрів.

Энергоэффективные окна

Дані таблиці надані на підставі показників енергоефективності калькулятора ресурсу okna.ua. Хочете прорахувати енергоефективність своїх майбутніх вікон? Переходьте за посиланням - OKNA.UA

Висновки

  • Показник енергоефективності металопластикового вікна - коефіцієнт теплового опору. Чим він вищий, тим "тепліше" Ваше вікно.
  • Енергозбереження в більшій мірі залежить від склопакета, ніж від профілю.
  • Найвигідніше купувати вікна з коефіцієнтом вище 0,75 м2 С/Вт, оскільки можна отримати відшкодування 35% від суми замовлення.

P.S. Варто зазначити окремим пунктом, що дійсно енергозберігаючим вікно робить правильний монтаж. Щоб дізнатися що з себе представляє така установка вікна, переходьте СЮДИ.

Залишити заявку
Дата публикації: 27 листопада 2018
Категорія: Новини
Автор: Перше Віконне Бюро
.post_image_wrap{display: flex;width: 100%;align-items: stretch;height: 320px;}.lazy-image__picture {display: flex;width: 100%;height: 100%;}.lazy-image__picture img {height: auto;width: 100%;object-fit: cover;font-family: "object-fit: cover;object-position: center;";object-position: center;}