Як вибрати склопакет. Формули і застосування.

При виборі вікон для свого будинку або квартири ми звикли концентруватися на профільній системі, випускаючи з уваги, що величезний вплив на енергозбереження має склопакет. Варто звернути увагу на багато характеристик - ширина склопакета, види скла, ширина і заповнення камер. У цій статті вчимося розбиратися в цьому делікатному питанні.

Як вибрати склопакет. Формули і застосування.

Що таке склопакет?

Багато наших клієнтів, під час ознайомлення з комерційною пропозицією, часто запитують що означають формули напроти пункту "склопакет" і щоб розставити всі крапки над i, в цій статті піде мова саме про це.

Поняття склопакет існує дуже давно і застосовується в будь-яких вікнах з різних матеріалів. За своєю суттю склопакет - це два і більше скла, герметично з'єднаних між собою в одну конструкцію. Відстань між стеклами (дистанція) забезпечується за допомогою дистанційних рамок. Утворений повітряний простір називається камерами, звідси і назви однокамерний або двокамерний склопакет. Складно переоцінити вплив цієї частини вікна на збереження тепла в приміщенні, оскільки склопакет в більшості випадків має велику площу ніж рамна частина. Від виду, ширини і заповнення камер, товщини стекол, якісної герметичної збірки практично безпосередньо залежить "погода в домі". Тому при замовленні вікон варто звернути пильну увагу на те які саме формули склопакетів вказані в комерційній пропозиції.

Що означає формула склопакета?

У Запоріжжі найпопулярнішими є однокамерні і двокамерні склопакети. Залежно від кількості стекол, формула буде відрізнятися. Першим пунктом завжди буде товщина першого скла (іноді з додатковими параметрами), потім слідує ширина повітряної камери, далі товщина другого скла з параметрами і так далі по аналогії в залежності від кількості стекол. Наведемо для прикладу 8 найпоширеніших видів склопакетів з формулами:

4-16-4 - однокамерний склопакет загальною товщиною 24 мм без енергозбереження, що складається з двох стекол по 4 мм кожне. Не відповідає вимогам ДСТУ. Має низький рівень шумоізоляції. Вибирають для себе люди з низьким достатком або для подальшого продажу квартири.
4-16-4i - однокамерний склопакет загальною товщиною 24 мм з одним енергозберігаючим i-склом. Відрізняється від звичайного однокамерного тим, що має приблизно на 10% (в залежності від виробника) вищі показники теплового опору. Так само як і 4-16-4 не відповідає вимогам ДСТУ. Можна встановлювати в житлові приміщення, якщо є актуальним питання економії на покупці вікон. Найчастіше купується для орендованих квартир.
4-16Ar-4i - однокамерний склопакет загальною товщиною 24 мм з аргоном в камері і одним енергозберігаючим склом. Поєднуючи такий склопакет з чотирикамерним профілем WDS 400, отримуємо цілком утеплене вікно за скромні гроші. Мінусами є низька шумоізоляція і можливе запотівання при різкій різниці температури в приміщенні і на вулиці. Склопакет вибирають для досягнення співвідношення ціни і якості.
4Solar-16-4i - той же однокамерний склопакет 24 мм з одним мультифункційним склом і одним енергозберігаючим. Особливістю цього склопакета є високий коефіцієнт теплового опору, який можна порівняти з енергозберігаючим двокамерним. Варто відзначити, що Solar обмежує потрапляння сонячних променів, точніше тепло потрапляє ззовні. Вибір таких склопакетів обумовлений проблемою спекотного боку в будинку або квартирі.
4-10-4-10-4 - двокамерний склопакет загальною товщиною 32 мм без енергозбереження, що складається з трьох стекол по 4 мм кожне і двох повітряних камер по 16 мм. Не відповідає вимогам ДСТУ. Має трохи вищий теплоопір ніж пакет 4-16-4, але шумоізоляція на рівень вища. Імовірність запотівання нижча ніж в будь-якому з однокамерних склопакетів.
4-10-4-10-4i - двокамерний склопакет загальною товщиною 32 мм з одним енергозберігаючим i-склом і двома звичайними. Відрізняється від попереднього тим, що має приблизно на 10% (в залежності від виробника) вище показники теплового опору. У комплекті з чотирикамерним профілем WDS 400 або п'ятикамерним профілем WDS 500 отримуємо коефіцієнт теплового опору дуже близький або дорівнює вимогам ДСТУ. Рекомендуємо встановлювати в житлові приміщення, що опалюються. Середній рівень шумоізоляції.
4i-10Ar-4-10Ar-4i - двокамерний склопакет загальною товщиною 32 мм з двома енергозберігаючими стеклами і двома камерами, заповненими аргоном. Теплий склопакет, що відповідає ДСТУ і більшості європейських стандартів. Високий коефіцієнт теплового опору буде вигідний тим, хто хоче економити на опаленні і зберігати тепло в приміщенні, не опалюючи вулицю.
4i-14Ar-4-14Ar-4i - розширений двокамерний склопакет товщиною 40 мм з двома енергозберігаючими стеклами і двома камерами, заповненими аргоном. Тепліший ніж попередній склопакет, має низьку ймовірність запотівання. Конструктивною особливістю є те, що склопакет на 40 мм підходить тільки до профілів з монтажною шириною від 70 мм, наприклад WDS 500 або WDS 7 Series. Такий склопакет вибирають для себе найчастіше власники приватних будинків і котеджів з метою економії на опаленні.

 

Крім представлених в списку склопакетів існує ще маса їх комбінацій і різних видів, таких як броньовані, розширені 44 мм, з різними дистанціями, Zero і так далі. При виборі склопакета орієнтуйтеся в першу чергу на проблеми і завдання, які Ви для себе хочете вирішити. Менеджер або технолог після виміру пропонують Вам певний вид склопакета і потрібно прийняти рішення виходячи зі своїх інтересів. Всупереч забобонам, для них не зіграє особливої ​​ролі продаж Вам більш дорогих склопакетів, вони керуються кваліфікацією, досвідом роботи з іншими замовниками і об'єктами. Вибирайте для себе найкраще!

Вам буде цікаво - вікна в Запоріжжі ціни.

Залишити заявку
Дата публикації: 23 вересня 2016
Категорія: Новини
Автор: Перше Віконне Бюро
.post_image_wrap{display: flex;width: 100%;align-items: stretch;height: 320px;}.lazy-image__picture {display: flex;width: 100%;height: 100%;}.lazy-image__picture img {height: auto;width: 100%;object-fit: cover;font-family: "object-fit: cover;object-position: center;";object-position: center;}